slide 3

Mes padėsime Jums apsisaugoti nuo žaibo

įvairių žaibolaidžių montavimas

Žaibosauga Tauragėje

Žaibas – milžiniškas elektros išlydis, galintis padaryti žalą statiniui, sukelti gaisrą ir sukelti elektros smūgį žmogui. Žaibosauga – būtina kiekvieno statinio dalis. Be žaibosaugos sistemos pastatas, o taip pat žmonės ir turtas esantys jame yra beginkliai prieš stichiją.

Pažvelkime, kas yra žaibosaugos sistema ir kam ji reikalinga. Žaibosauga reikalinga apsaugai nuo tiesioginio žaibo pataikymo į pastatą, apsaugai nuo antrinių reiškinių, tokių kaip viršįtampiai, atsirandančių elektros grandinėje žaibuojant. Jos paskirtis apsaugoti jūsų gyvybę ir turtą. Žaibosauga skirstoma į išorinę ir vidinę. Išorinė žaibosauga tai sistema užtikrinanti žaibo perėmimą ir nuvedimą į žemę, taip apsaugant pastatą nuo pažeidimų ir gaisro.Vidinė žaibosauga tai prietaisų ir priemonių visuma skirta potencialų valdymui. Ji neleidžia susidaryti  pavojingai įtampai pastato elektros grandinėse ir vamzdynuose.

Išorinio žaibolaidžio sudėtis: Žaibo imtuvas – įrenginys, perimantis žaibo iškrovą (žaibolaidis). Srovėlaidžiai (nusileidimai) tai žaibosaugos sistemos dalis, skirta žaibo srovės nuvedimui nuo žaibo imtuvo iki įžeminimo. Įžeminimas – metalinis laidininkas įgilintas į žemę ir užtikrinantis žaibo srovės sklidimą žemėje.

Plačiau apie žaibosaugos apsaugos būdus

Galimi du apsaugos būdai: klasikinis (pasyvinis) ir aktyvinis. Jų pagrindinis skirtumas – tai skirtingi žaibo imtuvo tipai:

Aktyviojoje žaibosaugoje naudojamas žaibo imtuvas, kuris žaibo metu ionizuoja orą aplink savę, tuo ženkliai padidindamas apsaugos zoną. Šis įrenginys nereikalauja maitinimo ir nepavojingas aplinkiniams. Aktyvusis žaibo imtuvas montuojamas 2 metrai virš aukščiausio pastato taško. Du nusileidimai užtikrina patikima žaibo srovės nuvedimą.

Aktyviosios žaibosaugos privalumai: kompaktiškumas, minimaliai pasikeičia pastato išorė,didelė apsaugos zona, (didžiausias privalumas) mažos medžiagų sąnaudos.

Klasikinei (pasyvinei) žaibosaugai reikalingas metalo elementų sumontavimas ant stogo ir atsikišusių pastato dalių. Dažniausiai naudojamos kombinacijos iš žaibą priimančio tinklo ir strypinių žaibo imtuvų  pagrindinis pranašumas – amžiais patikrinta konstrukcija.

Vidinę žaibosaugą sudaro apsaugos nuo viršįtampių įranga ir įžeminimo sistema. Visos žaibosaugos sistemos dalys turi būti suprojektuotos ir sumontuotos pagal normatyvinių aktų reikalavimus. Tik tokiu atveju galima apsaugoti Jūsų namą.

Neteisingai sumontuota žaibosaugos sistema ne tik neefektyvi, bet ir pavojinga. Taupyti  saugumo sąskaitą neverta – patikėkite šį darbą mums.

Tauragė

Mūsų adresas:

Pramonės g. 2A, LT-72328 Tauragė

Su mumis galite susisiekti: Tel./faksu +370 446 61606

arba el. paštu info@nermeda.com, nermeda.taurage@gmail.com

Aplankykite mus Facebook’e

Eiti į Facebook puslapį